Para Kazandıran Web Site Fikirleri 2019

Para Kazandıran Web Site Fikirleri 2019

Yazar : Emre Öztaş Tarih : 2019-02-12 03:21:003

Web yazılıma ya da web sitelere merak salan yeni bir topluma adım atıyoruz. Günümüzde birçok makale yazarları var. Şimdi sizlere site fikirleri vereceğim ve vereceğim yaratıcı site fikirleri en çok da biraz önce bahsetmiş olduğum web site meraklılarını, makale yazarları ya da bir şeyler yazıp insanlara sunmayı seven kişiler için yararlı olacak. Açacağınız web site üzerinden para kazanmak mümkün olacak. Bir çoğunuzun aklındaki soru ne sitesi açsam para kazanırım? Ya da web siteden kaç para kazanılır? Gibi sorular var. Bu makalede sizlere hangi blog para kazandırır onlardan bahsedeceğiz.

Sizlere tavsiyede bulunacağım web site fikirleri faydalı olacak mı veya sizi ikna edecek mi bilmiyorum ancak sizler için en iyisini yapmaya çalışacağım. Tavsiyede bulunacağım internet sitesi fikirleri belki de aklınızda bir ışık oluşturmayacak ama ben yine de sizlere bir aydınlık yol göstermeye çalışacağım.

Yaratıcı Site Fikirleri

Web Site fikirlerini vermeden önce sizlere şunu iletmek isterim ki açacağınız web site ne olursa olsun ama iyi bildiğiniz bir iş üzerine olsun. Amatör konulardan ya da sıradanlaşmış, herkesin yaptığı web sitelerden uzak durun. Unutmayın ne kadar az rakip o kadar çok başarı. Şimdi tutacak site fikirlerini inceleyelim.

Gezi Bloğu Sitesi

İlk olarak gezi bloğu sitelerinden bahsedelim. Ülkemizde çok sayıda gezi bloğu sitesi var ancak insanların yakından takip ettiği 5 ya da 6 tane gezi bloğu sitesi var. Blog genel olarak para kazandıran site fikirleri arasında yer alır. Ancak bu emek gerektiren bir husustur. Biraz önce söylemiş olduğum 5 – 6 tane yakından takip edilen web siteler arasında aylık web site trafiği 400K+ olan gezi bloğu siteleri bile var. Hatta şunu söylemeliyim ki yılda 250 Bin TL civarı para kazandıran gezi bloğu siteleri mevcut.

Gezi bloğu web siteler her zaman para kazandıran sitelerin arasında ilk başta yerini alır, sebebi ise gezi bloğu sitelerinde Adsense reklamları genel olarak tatil köyleri, oteller, uçak bileti firmaları gibi ünlü firmaların verdiği reklamlar görüntülenmektedir. Bu tür reklamlar çok kazandıran reklamlar arasındadır. Örnek verecek olursak çoğu reklam tıklamalarında Türkçe siteyi göz önünde bulundurursak reklam tıklaması başına 5 – 10 kuruş civarı veriyorsa, tatil, otel, bilet firma reklamlarına tıklandığı zaman bu tıklama fiyatı 45 kuruş ve fazlasına çıkabiliyor.

Şimdi sizlere bir Gezi bloğu örneği verecek olursak en çok okunan gezi blogları arasında yer alan 8 yıldır yayımda olan yoldaolmak.com Kemal Kaya’ya ait bir gezi bloğu sitesi olup kesinlikle Türkiye’nin en iyi gezi blogları arasındadır. Kemal Kaya gezi bloğu web sitesini tek başına yönetmektedir. Abartısız söylüyorum 6 ya da 7 kişinin belki de daha fazla kişilerin yapamayacağı işi tek başına yapmaktadır. Ülkeleri karış karış gezip kendi kamerasıyla yaptığı çekimleri yayınlıyor ve görüşlerini halka bildirip bir seyahat listesi oluşumuna yardımcı oluyor ve işini gerçekten severek yapıp çok kaliteli bir şekilde halka sunuyor.

Kadın Portalı Web Site Fikirleri

Kadın içerikli site fikirleri de en az gezi bloğu siteler kadar para kazandıran ve insanlar tarafından sevilen, takip edilen web siteleri arasındadır. Unutmayalım ki genel olarak kadınlar gün boyu evdedirler ve vakit geçirmek için internette gezinirler. Tabi lafımız iş kadınlarına değil daha çok ev hanımlarını ilgilendiriyor. Ancak iş kadınlarını da ilgilendirecek web site önerileri var onları da sizlere açıklayacağım. Şimdi ise en karlı web siteleri arasında olan kadına dair web sitelerden biraz bahsedelim.

Yemek Bloğu Sitesi

Yemek tarifi siteleri, yemek tarifleri yazarak geniş bir kitleye ulaşmış ve diğerleri gibi çok ciddi paralar kazandıran, takipçisi binlerce olan siteler arasında yerini alır. Yemek tarifi bloğları genellikle öğlen saat 10:00 – 14:00 arasında inanılmaz derecede trafik çeken ve ciddi miktarda para kazandıran site önerileri arasında yer alan sitelerdir. Sizlere yine bir yeme bloğu sitesi örneği verecek olursak yemek.com sitesini örnek verebiliriz. Bu yemek tarifi bloğu Türkiye’deki en popüler web sitelerden biri olup dudak uçuklatan trafik verilerine sahiptir. Tabi sektörde öncü bir site olup tam 23 yıllık bir geçmişi var. Aylık site trafiğini soracak olursanız bu web sayfasının aylık ziyaretçi sayısı 3M+ civarındadır. Kesinlikle bu ziyaretçiyi hakeden bir yemek bloğu sitesi olup, her gün onlarca güncel yemek tariflerini yayınlamaktadırlar.

Makyaj Bloğu Sitesi

Makyaj bloğu sitelerinde genellikle makyaj nasıl yapılır, makyaj fikirleri gibi kadınlara cilt bakımı ve makyaj önerileri veren sitelerdir. Makyaj bloğu siteleri kadınlar için vazgeçilmez bir bütünlükte takip edilmektedir ve makyaj bloğu sitelerinden ciddi miktarlarda para kazanan bloggerlar vardır. Diğer başlıklarda örnek verdiğimiz gibi yine bir örnek verecek olursak Sebile Ölmez’e ait olan sebibebi.com makyaj severler için aradıkları her şeyi bulabilecekleri bir makyaj bloğu sitesidir ve 6 yıllık bir makyaj bloğu sitesidir. Ayrıca Sebile Ölmez Türkiye’nin en büyük kitlesine sahip makyaj bloğu youtube kanalına da sahiptir.

Tek Bir Şey Üzerine Açılmış Web Siteler

Arkadaşlar size bunu şu şekilde anlatmak istiyorum. En iyi bildiğiniz şey nedir? Nasıl bir site açmalıyım sorusu yerine bunu bir düşünün. Bunu neden soruyorum sizlere açıklayım örneğin Drone lardan yola çıkalım. Sadece tek bir konu üzerine bir web siteniz olsa bu sizi Google de ön planlara çıkartmak için süper bir çözüm olur. Eğer ben dronlar dan çok iyi anlarım derseniz bir drone sitesi açın ve içerisinde drone tanıtımları, drone karşılaştırmaları gibi şeyler yapın. Aylık 50K+ kişi Google ye drone kelimesini arattığını varsayarsak ve insanlar drone çeşitleri, drone karşılaştırması, drone incelemesi gibi kelimeleri de arattığını düşünürsek bu sayı 400K+ - 500K+ gibi bir rakamlara çıkar. İyi bir makale yazarı iseniz, içerikleriniz özgün ve kaliteli olduktan sonra neden olmasın bunu bir düşünün derim. Düşünsenize mesela Muğla üzerine eminim birçok web siteler var. Ancak ben size Muğla yerine bir ilçesi hakkında web site açın dersem ve bu ilçe de fethiye gibi güzel, turizme açık, tatil yeriyse Google deki aramaları tahmin bile edemiyorum özellikler yaz aylarında bence yaratıcı site fikirleri arasında yer alır.

Tek dronla bağımlı kalmayın eğer siz bisikletlerden iyi anlıyorsanız aynı şekilde bisiklet sitesi açarsınız. Buna benzer birçok örnekler var. Bilgisayar, tablet, laptop, fotoğraf makineleri, arabalar, motorlar, müzik aletleri, gibi birçok web site fikirleri mevcut önemli olan sizin neyi iyi bildiğiniz.

Saç Modelleri Sitesi

Bu web site fikirleri kadınalar tarafından ilgi duyulan bu sitelerin hem takipçisi fazla hem de adsense geliri. Ancak ben size şu şekilde bir düşüncemi söyleyeceğim ondan sonra zaten karar sizin. Sizinde bildiğiniz gibi birçok saç modeli sitesi mevcut. Bunun yerine siz sadece tek bir şeye odaklı olarak site açabilirsiniz mesela gelin saç modellerinin olduğu bir web site açabilirsiniz. Neden tutmasın? Tutmaması için bir sebep yok aksine ilginç web site projeleri arasında yer bile alır. Ülkemizde her gün yüzlerce kişi evleniyor ve kuaförler, gelin adayları hatta vakit geçirmek için bile gelin saç modellerine bakan insanlar var.

Nasıl Yapılır Tarzı Bloğlar

Nasıl yapılır tarzı bloğ siteleri genel olarak genel bilgi portalı siteler olarak geçerler. İnanılmaz derecede fazla rakipleri olsa da her zaman kazanan web siteler arasındadır. Büyük bir pasta düşünün ve bunu herkesin paylaştığını emin ol herkese pasta dilimi düşüyor yani herkes nasibini alıyor. Sebebi ise derya gibi milyonlarca konu var. Bitmeyecek şekilde içerikler mevcut. Türkiye’ de başarılı olan bilgi portalları arasında yerini alan sitelere örnek verecek olursam bilgiustam.com, yasemin.com gibi birçok site var bu demiş olduğum 2 site benim gözümdeki başarılı olan siteler arasındadır. Bu siteler gibi onlarca web site mevcut ve hepsine o büyük pastadan dilim düşüyor.

Yatırım Tavsiyesi Bloğları

Finans sizin de uzmanlık alanlarınız arasında ise hiç durmayın direk bir bloğ sitesi açın. Finans bloğ siteleri genel olarak iyi kazandıran siteler arasındadır sebebi ise adsense reklam ücretleri diğer reklamlara göre daha iyi ücret vermektedir. Bunun en iyi kanıtı ise en çok kazandıran adsense kelimeleri ne bakıldığı zaman finans ile ilgili kelimeleri listenin ilk sıralarında görmeniz mümkün.

Haber Sitesi Açmak

Haber web siteleri yine çok kazandıran web siteler arasında yerini almaktadır. Ancak haber siteleri diğer web siteler gibi değildir. Bir haber sitesini yönetmek diğerlerine göre çok daha zordur. 7/24 medya ile bağlantılı olmanız gerekmektedir. Sürekli bir son dakika haberleri oluyor ve bunu ilk olarak web sitede yayınlayanlar her zaman için sağlam bir kazanç elde ediyor.

Hobi Sitesi Açmak

Hobi siteleri Türkiye’de oldukça fazla ilgi duyulan web sitelerden biridir. Ve hobi sitelerinden çok güzel kazançlar elde edebilirsiniz. Adsense reklamlarında hobi sitelerine çok güzel kazanç sağlayacak reklamlar mevcut. Hobi sitesinin içerisinde hangi menüler, kategoriler yer almalı derseniz bence en iyi reklam geliri veren kategoriler olmalı bunlar genellikle el işi, örgü, balık tutma, kampçılık, dağcılık, tesbih, örgü modelleri gibi sitelerdir.

Soru Cevap Sitesi Açmak

Soru cevap siteleri Google nin temelini oluşturur milyonlarca insan Google yi soru sormak için kullanır mesela bu makale başlığı buna örnek olabilir “Para Kazandıran Web Site Fikirleri” soru cevap şeklinde bir site oluştura bilirsiniz insanlar sorar ve altına kullanıcılar, admin cevap yazar bu şekilde web site açıp çok güzel paralar kazanan insanlar var.

Forum Sitesi Açmak

Forum siteleri her zaman üst sıralarda yerini alır ve kaliteli bir site olduktan sonra hiçbir zaman kolay kolay yıkılmaz. Forum sitesi denildiği zaman birçok kategori olabilir sizlere bunlara örnek verecek olursak; teknoloji forumları, öğretmenlere has forum, öğrencilere has forum, yazılımcılara özel forum gibi birçok kategoride forum sitesi açabilirsiniz.

Dekorasyon Fikirleri Sitesi Açmak

Ev, iş, ofis dekorasyon fikirleri gibi birçok kategoriyi barındıracak bir site açarsanız eminim kaliteli içerikler sonucunda kendinizi tatmin edecek gelirler elde edersiniz. Dekorasyon bloğları adsense tarafından çok ciddi derecede paralar verilmekte. Sizin yapmanız gereken bir dekorasyon fikirleri sitesi açıp içerisinde salon, mutfak, banyo, yatak odası, çocuk odası, ofis gibi alanlara dekorasyon fikirleri vererek insanlara göstermeniz.

Meslek Sırları Sitesi Açmak

Binlerce meslek var yani buda demek oluyor ki bir meslek sırları bloğu açarsanız sizin için yeterince konu başlığı olacaktır. Bu sitede insanlara meslekler hakkında bilgi verebilirsiniz. Ya da meslekler hakkında ufak sırlar verebilirsiniz. Örnek verecek olursam düşünsenize bugün binlerce kişi çağrı merkezinde çalışıyor ve insanlar çağrı merkezlerinde çalışmakla ilgili hiçbir şey bilmiyor. Bunun için Google ye yazdığı kelime şu şekildedir “çağrı merkezinde çalışmak”. İşte siz tam burada devreye gireceksiniz ve insanları sizin sitenize yönlendireceksiniz ve bu site en güzel web siteleri örnekleri arasında yer bile alabilir.Benzer Paylaşımlar

YouTube Para Kazanma 2019
Teknoloji

YouTube Para Kazanma 2019

Ayşe Nur ER2019-04-09 19:46:003
WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?
Teknoloji

WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?

Emre Öztaş2018-11-26 03:20:003
Web Yazılım Dilleri Nelerdir, Önemi Nelerdir?
Teknoloji

Web Yazılım Dilleri Nelerdir, Önemi Nelerdir?

Emre Öztaş2019-01-01 14:48:003
Terabayttan Sonra Neler Gelir?
Teknoloji

Terabayttan Sonra Neler Gelir?

Emre Öztaş2018-12-26 17:34:003
Sosyal Medya Paylaşım Siteleri
Teknoloji

Sosyal Medya Paylaşım Siteleri

Ayşe Nur ER2019-07-31 18:52:003
Seo Nedir, Seo Nasıl Yapılır?
Teknoloji

Seo Nedir, Seo Nasıl Yapılır?

Emre Öztaş2018-12-28 12:15:003
Para Kazandıran Web Site Fikirleri 2019
Teknoloji

Para Kazandıran Web Site Fikirleri 2019

Emre Öztaş2019-02-12 03:21:003
Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?
Teknoloji

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

Ayşe Nur ER2018-12-08 21:39:003
İnternetten Para Kazanma Yolları 2019
Teknoloji

İnternetten Para Kazanma Yolları 2019

Emre Öztaş2019-03-27 05:01:003
Google Adsense Nasıl Onaylanır?
Teknoloji

Google Adsense Nasıl Onaylanır?

Emre Öztaş2019-02-12 23:28:003
Global Better Ads Standartları chrome ne demek, Hata çözümü
Teknoloji

Global Better Ads Standartları chrome ne demek, Hata çözümü

Emre Öztaş2019-07-01 18:56:003
Excel de Yarı Günlük Grafik Nasıl Yapılır?
Teknoloji

Excel de Yarı Günlük Grafik Nasıl Yapılır?

Emre Öztaş2018-12-11 21:33:003
Chrome a Alternatif 5 Yeni İnternet Tarayıcısı
Teknoloji

Chrome a Alternatif 5 Yeni İnternet Tarayıcısı

Emre Öztaş2018-12-27 20:44:003
Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?
Teknoloji

Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

Ayşe Nur ER2018-12-14 15:10:003
Daha Fazla Oku