Google Adsense Nasıl Onaylanır?

Google Adsense Nasıl Onaylanır?

Yazar : Emre Öztaş Tarih : 2019-02-12 23:28:003

Yetişen yeni nesilde her 20 gençten 1 tanesi blog yazarak para kazanma yöntemlerini denemektedir. Bu kişiler blogger, wordpress ya da kendi yazılımlarıyla bir site açıp para kazanmak istiyorlar. Bu arada hala bir web siteniz yoksa bağlantıya tıklayarak para kazandıran web site fikirlerini inceleye bilirsiniz. Bugün adsense reklam alma, adsense için gerekenler, blogger adsense alma gibi konulardan bahsedeceğiz. Tabi bunların arasında en önemlisi adsense nasıl onaylanır bunları ele alıp inceleyeceğiz.

Google Adsense bütün blog yazarlar için sağlam bir kapı. Bunu şu şekilde düşünebiliriz size güzel bir örnekle açıklayım. Adsense’ye alternatif bazı firmalar var evet ama en güvenilir olanı bu diğer firmaları özel sektör gibi düşünün Google adsense’yide devlet işi gibi düşünün her ay günü geldiğinde kazancınızı adsense hesabınıza yatıran bir iş sizce de mükemmel değil mi tabi her devlet memurunun sorumlulukları vardır. Bizimde adsensede bazı sorumluluklarımız var bunlar;
Adsense Şartları Adsense şartlarından biraz bahsedecek olursak adsense kesinlikle kopya, çalıntı içeriklere resim ya da metin olarak yer vermez. Adsense nin alt yapısında çalışan yazılım robotları mevcuttur ve sitenizde adsense onayı aldıktan sonra sürekli olarak bir tarama yapar eğer bir çalıntı tespit ederse sizi uyarır ve ardından spam olarak sizin web sitenizi etiketler. Bu sebeple 30 günlük adsense engeli alırsınız ve reklamlarınız gider. Bir dahaki denemenizde ise tamamen adsense hesabınız kalıcı olarak kapanır. Bu sebeple kesinlikle özgün içerikler hazırlamanız gerekmektedir.

Web sitenizde zararlı yazılımlar (otomatik tıklama programları) gibi yazılımlar kullanmanız kesinlikle adsense tarafından yasaktır. Tespit edildiği anda adsense reklamları geri alıp sizin adsense hesabınızı silecektir. Bu durum sadece zararlı hit kasma, otomatik tıklama programlarına geçerli değil, aynı şekilde sizlere de geçerli olup kendi sitenizin reklamlarına tıklarsanız ya da sürekli olarak sayfa yenilemesi yaparsanız adsense geçersiz trafik nedeniyle hesabınızı önce uyarıp sonra silecektir.

Adsense İle Ne Kadar Para Kazanılır?

Arkadaşlar adsense sayesinde hiç planlamadığı zenginliklere ulaşan siteler var zaten bunu diğer makalemde anlatmıştım örnek verecek olursam tekrardan Google adsense sayesinde ayda 250 bin TL kazanan kişiler bile var. Adsense ile para kazanmak zor mu derseniz. Tabi kolay bir durum değil çünkü insanların sitenize girmesini sağlamak için kaliteli içerikler üretmeniz gerekiyor. Eminim ilk zamanlar olmasa da zamanla sizde iyi bir blogger olup güzel paralar kazanacaksınız. Yapmanız gereken bir web sitesi kurup içerikler yayınlamak adsense başvurusunu yapım ve adsense onay sürecini bekleyin sonra zaten herşey zamanla olacak.

Google Adsense onayı nasıl alınır, Google Adsense başvurumu kabul etmedi, Adsense Başvurumu onaylamadı, Google Adsense başvuru şartları nelerdir, Adsense Blogumu neden kabul etmiyor, Adsense ne zaman başvurmalıyım, Adsense için gerekenler…

Şimdi ise Google Adsense onayı almak için gerekenler, yapmanız gereken işlemler nelerdir biraz onlardan bahsedelim.

Adsense Başvurusu Sonrası Adsense Onay Sürecini Geçmek İçin Adsense İçin Gerekenler ve Adsense Şartlarına Bakacağız.

Adsense başvurusunda Google Adsense onay sürecini başarılı bir şekilde geçmek için yapılması gereken bazı temel sorumluluklar var. Bunlar adsense başvurusunun onaylanması için en temel başlıklar.

Alan Adı:

Arkadaşlar adsense başvurusu yaptıktan sonra Google adsensenin baktığı ilk nokta sitenizin alan adı yani domain kısmı. Alan adınız bir çoğunuz için üzücü bir durum olacak farkındayım ancak bilmeyenler için bilmesini istiyorum bloggerden ya da wordpress den aldığınız ücretsiz alan adlarına Google adsense nin onay vermesi bir hayli zor hatta imkânsız bile denile bilir.

Alan adınızın üst seviye alan adı olması gerekmektedir. Nedir bu üst seviye derseniz. Şu şekilde açıklayalım https://www.bilgiokur.com bu bir üst seviye alan adıdır. Bunun sonu com yerine net olsa da üst seviye alan adıdır. Bu şekildeki alan adı uzantıları Google adnsense tarafından onaylanır. Onaylanmayan alan adları ise http://bilgiokur.blogspot.com ya da http://bilgiokur.wordpress.com gibi alt alan adı olan web sitelerdir. Unutmayın bunlar hiçbir zaman alan adı yerine geçmez bunlar alt alan adıdır. Biraz daha açıklayacak olursak wordpress.com uzantılı bir web sitenin siz alt alan adını alıyorsunuz ve adsense bunu onaylamıyor size diyor ki bu bir alt alan adı üst seviye alan adına sahip olduğunuz taktirde incelemeye alınacaksınız ve onaylanacaksınız. Şeklinde belirtir.

Tabi şunu söylememde fayda var alan adınızı (Domain) alırken mutlaka dikkat etmeniz gereken hususlardan birkaçını size bahsedeyim.

  • Download, Hack, Hacker gibi kelimeleri kullanmayın bunları Google adsense yanlış anlayabiliyor ve onay sürecinden geçemiyorsunuz.
  • Argo, küfür, cinsel içerikli kelimeleri kullanmayın kullandığınız taktirde adsenseden onay alamazsınız.
  • Size ait olmayan bir işletmenin ya da kişinin ismini kullanarak domain satın almayın bu durumda da telif nedeniyle adsense hesabınız kapana bilir.

Gizlilik Politikası:

Google Adsense’ye başvuru yaptıysanız eğer ve adsense başvurunuz kabul edilmediyse bunun en büyük sebebi şudur hatta birçok adsense başvurusu kabul edilmeyen insanların meraklı soruları Google adsense bloğumu neden kabul etmedi? Şeklindedir. Gizlilik politikası adsense için önemli hususlardan bir tanesidir. Ama benim bloğum ufak, kendi fikirlerimi yazdığım bir blog sitesi bunun için gizlilik politikasına ne gerek var dediğinizi duyar gibiyim. Arkadaşlar küçük ya da büyük adsense onay sürecinde sitenizde ilk baktığı kısım gizlilik politikası olup olmadığının kontrolüdür. Zaten adsense başvurunuz kabul edilmez ise bunun tek bir sebebi vardır oda gizlilik politikanızın olmaması adsense onayı alamayan kişilerin %99 u bu nedenle onay alamıyorlar. Küçük bir neden gibi gözükse de adsense gizlilik politikası olmayan sitelere onay vermiyor. Eğer sizde Google adsense onayı alamadıysanız mutlaka Google adsense gizlilik politikası örneği’ni inceleyerek bir gizlilik politikası ekleyin.

İçerik Sayısı:

Arkadaşlar Google Adsense onaylatmak için kaç içerik olması lazım sorusuna kesinlikle net bir cevap veremiyoruz, buna zaten Google adsense kendisi de net bir cevap vermiyor. Forum sitelerinde görürsünüz 10 tane 500 kelimelik içerik yazıp Google adsense onayı alanda var 20 tane 600 kelimelik içerik yazıp adsense onayını geçemeyende var. Bunun sebebi tamamen kalitedir arkadaşlar. Google adsense onayı almak için 25 30 tane tamamen resimler ve makaleler özgün olması halinde 400 er ya da 500 er kelimelik içerik yazarsanız adsense onaylayacaktır. Zira makaleniz(içerikleriniz) özgün olmaz ise 100 tanede içerik yazsanız adsense onay vermeyecektir. Benim tavsiyem sitenizi ilk açtığınız zaman bir içerik editörlük firmasından ucuza alabilirseniz içerik satın almanızdır, en azından adsense onayı alıncaya kadar bunu yapa bilirsiniz.

İçerik Kalitesi:

Google adsense başvuru şartları arasında büyük bir faktörlerden olan içerik kalitesi son derecede önemli bir durumdur. İçerik kalitesi dediğimiz zaman yazdığınız makalenin özgün olması demektir. Eğer siz içeriklerinizi yazarken başka sitelerden kopyala yapıştır yöntemini kullanırsanız zaten adsense sizi görmezden gelecektir. İçeriklerinizin kaliteli, okuyucu dostu, etkileyici ve özgün olması Google tarafından incelenmektedir. Tabi şunu söylememde de fayda var içerik yazdığınız konu başlıklarına dikkat edin artık adsense her konuya değer vermiyor aksine bazı konulara tamamen kapıyı kapatmış durumda. Eğer sizin de siteniz film sitesi, kumar, bahis, alkol, silah tanıtımı, uyuşturucu, hacker vb… gibi konulu bir site ise zaten siz umudu kesin adsense bu tür sitelere kesin ve emin bir şekilde onay vermiyor. Peki ben para kazanmak için ne sitesi yapacağım derseniz önceki konularda anlatmış olduğum para kazandıran web site fikirlerini inceleye bilirsiniz.

İletişim Sayfası:

Tamam içerikleri yazıp insanlarla iletişime geçiyorsunuz ama insanlar sizinle nasıl iletişime geçecek adsense nin önem verdiği bir diğer konuda bu web sitenizde adsense onayı almak için büyük etkilerden biriside iletişim sayfasıdır.

Adsense onayı almak için bir iletişim sayfası oluşturun ve içerisine size nasıl ulaşabilir okuyucu telefon, mail, iletişim formu bunları yazın. Web sitenizde mutlaka iletişim formu olsun. Web sitenizin domainine ait kurumsal bir mail adresi mutlaka bırakın örneğin: info@bilgiokur.com gibi kurumsal bir domaine ait mail adresi bırakın. Hatta şansınızı üst seviyelere çıkartmak için sosyal medya hesaplarınızı da iletişim sayfasına ekleye bilirsiniz.

Hakkımızda Sayfası:

Google adsense onayı olmak için gizlilik politikası ne kadar önemliyse hakkımızda sayfası da bir o kadar önemlidir. Hakkımızda sayfası yine gizlilik politikası gibi sizin işinize ne kadar değer, önem verdiğinizi gösteren bir etkendir. Arkadaşlar yok ben şansımı deneyim hakkımızda sayfası olmadan adsense ye başvuruyum demeyin boşu boşuna 2 gün adsense den cevap beklemeyin ben size adsense nin nasıl bir mail göndereceğini söyleyeyim “Adsense başvurunuz reddedildi”. Değmez yani adsense den red maili alıncaya kadar 30 dk ayırıp bir hakkımızda sayfası oluşturun ve Google ye işinizi ciddiye aldığınızı gösterin.

Web Site Tasarımı:

Şunu sizlere söylemeliyim ki bloğunuzda her ne kadar kaliteli görseller ve içerikler kullansanız da bu size her zaman adsense onayı alacaksınız demek değildir. Bakın içerikler ne kadar önemliyle web sitenizin tasarımıda bir o kadar önemlidir adsense için. Google adsense site tasarımına önem verir. Sitenizin mobil uyumlu olması, kullanıcı dostu olması ve siteye girildiği zaman göze hitap etmesi lazım. Karışık, kötü yazılımlarla yazılmış bir siteye adsense kesinlikle onay vermeyecektir. Demem o ki adsense başvuru için web site teması son derecede önemlidir.

Google Analytics Kullanmak: Google Analytics blog yazarları için vaz geçilmez bir Google uygulamasıdır.  Web sitenizin istatistiklerini sizlere raporlayan bir Google uygulamasıdır. Google Analytics bloğunuzun ileri seviyelere gelmesine az da olsa katkı sağlar bu sayede adsense tarafında güvenli bir site olarak gözükürsünüz ve adsense onay alma süreciniz daha kolaya gelmiş olur ufakta olsa buda bir adsense onayı almaya etken bir sebep.

Başka Firmaların Reklamlarını Kapatın:

Google adsense ye başvuru yapmadan önce eğer sitenizde başka firmaların verdiği reklamlar var ise onları kaldırmanız gerekmektedir. Başka firmalardan alınan reklamlar Google adsense tarafından hoş bir izlenim yaratmaz. Adsense onayı aldıktan sonra başka firmaların reklamlarını tekrar ekleye bilirsiniz. Tabi bana kalırsa bu riske girmeyin derim.

Google Adsense Onayı Almak İçin Diğer Önemli Şartlar:

  • Google adsense onayı almak için mutlaka 18 yaşından büyük olmanız gerekmektedir. Aksi halde adsense sizlere onay vermeyecektir.
  • Adsense programına kayıt olurken mutlaka kimlik bilgilerinizi, adresinizi doğru giriniz.
  • Blog sitenizde parayla satın alınan sahte trafiklerden kullandıysanız adsense başvurusu yapmanıza gerek yok çünkü onay alamazsınız Google adsense robotları bunları görebilir.
  • Telifli, size ait olmayan görselleri kullanmayın kullanıyor sanız eğer site kaynağını makalenizin sonuna ya da resim altına belirtin.

Son olarak belirtmek isterim ki bu yazı sizlere yararlı ya da tamamlayıcı gelmediyse Google adsense şartlarını ve koşullarını ve Google adsense program politikalarını mutlaka okuyunuz.

Bu adımların hepsini eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamladıktan sonra adsense ye başvuru yapabilirsiniz yüksek olasılıkla adsense başvurunuz onaylanacaktır.Benzer Paylaşımlar

YouTube Para Kazanma 2019
Teknoloji

YouTube Para Kazanma 2019

Ayşe Nur ER2019-04-09 19:46:003
WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?
Teknoloji

WhatsApp Uçtan Uca Şifreleme Nedir, Ne Kadar Güvenlidir?

Emre Öztaş2018-11-26 03:20:003
Web Yazılım Dilleri Nelerdir, Önemi Nelerdir?
Teknoloji

Web Yazılım Dilleri Nelerdir, Önemi Nelerdir?

Emre Öztaş2019-01-01 14:48:003
Terabayttan Sonra Neler Gelir?
Teknoloji

Terabayttan Sonra Neler Gelir?

Emre Öztaş2018-12-26 17:34:003
Sosyal Medya Paylaşım Siteleri
Teknoloji

Sosyal Medya Paylaşım Siteleri

Ayşe Nur ER2019-07-31 18:52:003
Seo Nedir, Seo Nasıl Yapılır?
Teknoloji

Seo Nedir, Seo Nasıl Yapılır?

Emre Öztaş2018-12-28 12:15:003
Para Kazandıran Web Site Fikirleri 2019
Teknoloji

Para Kazandıran Web Site Fikirleri 2019

Emre Öztaş2019-02-12 03:21:003
Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?
Teknoloji

Kadınların Telefonunda Olması Gereken Uygulamalar Nelerdir?

Ayşe Nur ER2018-12-08 21:39:003
İnternetten Para Kazanma Yolları 2019
Teknoloji

İnternetten Para Kazanma Yolları 2019

Emre Öztaş2019-03-27 05:01:003
Google Adsense Nasıl Onaylanır?
Teknoloji

Google Adsense Nasıl Onaylanır?

Emre Öztaş2019-02-12 23:28:003
Global Better Ads Standartları chrome ne demek, Hata çözümü
Teknoloji

Global Better Ads Standartları chrome ne demek, Hata çözümü

Emre Öztaş2019-07-01 18:56:003
Excel de Yarı Günlük Grafik Nasıl Yapılır?
Teknoloji

Excel de Yarı Günlük Grafik Nasıl Yapılır?

Emre Öztaş2018-12-11 21:33:003
Chrome a Alternatif 5 Yeni İnternet Tarayıcısı
Teknoloji

Chrome a Alternatif 5 Yeni İnternet Tarayıcısı

Emre Öztaş2018-12-27 20:44:003
Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?
Teknoloji

Bitcoin Nedir, Nasıl Alınır?

Ayşe Nur ER2018-12-14 15:10:003
Daha Fazla Oku