Tarz sahibi Olmanın Yolları Nelerdir?

Tarz sahibi Olmanın Yolları Nelerdir?

Yazar : Ayşe Nur ER Tarih : 2019-07-24 18:32:003

Tarz sahibi olmak herkesin isteyeceği bir olaydır. Dış görünüş herkesin önem verdiği bir durumdur.  Aslında dış görünüşün önemli olmadığını çok sıklıkla duyarız. Önemli olan iç güzellik diye ama kabul etmek gerekir ki önceliğimiz bir insanı tanımadan, hatta yoldan geçen birinin bile kıyafetine bakarız. Sürekli değişen modayla bazen tarz olmak isterken istenmeyen kötü kıyafetlerle sonuçlanabiliyor. Bizim de amacımız tarz sahibi olmanın yolları nelerdir ve her insanın gardırobunda olması gereken parçalar nelerdir bir bakalım.

Yeni bir iş serüvenine başlayacağınız zaman bile öncelikle kılık kıyafete önem veririz. Kendi tarzımızla parlamak isteriz. Ama bazen kendi tarzımızı yapalım derken bazen çok vasat sonuçlarda doğabilmektedir. Yeni bir ilişkiye başlarken bile tarz sahibi olmak için nasıl giyinmeli konusunda çok fazla arayışa gireriz. Peki hem kadınların hem erkeklerin tarzı nasıl olmalı, tarz sahibi olmanın yolları nedir hepsini öğrenelim.

Tarz Sahibi Olmanın Yolları

Kimileri tarz sahibi olmak için marjinal yöntemi kimileri sade giyimle kimileri de çok süslü giyinerek tarz sahibi olmak için bir deneme gerçekleştirilebilir. Aslında tarz olmak için insanın kendisine en yakışanı giymesi gerekmektedir. Tarz sahibi olmak nedir herkes tarz sahibi olabilir mi kılık kıyafetle dikkat çekici bir stil yaratılabilir mi bu soruların hepsini tek tek konuşacağız. Stil sahibi erkek ve stil sahibi kadın nasıl olunur öğrenelim.

Aslında hem kadınların hem erkeklerin tarz sahibi olmaları için farklı konulara dikkat etmesi gerekmektedir. Aslında stil sahibi olmak, tarz sahibi olmak için bazı unutulan noktalar bulunmaktadır. Bu püf noktalarla beraber hem kadınlar hem erkekler tarz sahibi olabilecek.

Tarz Sahibi Bir Erkek Olmanın Yolları

Evet bazı erkekler hatta nerdeyse tüm erkekler tarz konusunda kadınlardan çok daha hevesli ve çok daha iyi giyinebiliyorlar. Ama bazı erkekler bulunuyor ki tarz olduğunu sanıyorken sınıfta kalabiliyor. İşte sınıfta kalan tarz sahibi bir erkek olmanın yollarını sizler için derledik. Derlediğimiz bu bilgileri bir kenara not ederek alışkanlık haline de getirebilirsiniz. Öncelikle stil sahibi olmanın ve görünmenin kurallarını sizlerle paylaşarak nasıl tarz olunur öğreneceğiz.

Temizlik!

Evet yanlış duymadınız gerçekten tarz sahibi olmak için öncelikle temiz olmanız gerekir. Yoksa şu Jean üstüne şu gömlek gibi çok tarz oldun gibi kombin kelimeleri beklediniz. Ama öyle değil öncelik olarak stil ve tarz sahibi olmak için hem kendinizin hem kıyafetlerin temiz olması şart. Bu yazdıklarımı uyguladığınız zaman gerçekten tarz sahibi erkek tanımına ayak uydurabileceksiniz.

  • Her gün üşenmeden duş almalısınız. Zaten genellikler erkeklerde uzun uzun kurutması gereken sırma saç sorunu olmadığı için günlük duş şart.
  • Tarz sahibi erkek için diş çok yıldız bir konu. Her gün duş alsanız jilet gibi giyinseniz bile diş fırçalamadığınız zamanda bakımsız ve sarı dişler tam bir fiyasko onun için dişlerinizi kesinlikle fırçalamalısınız.
  • Tarz olmak istiyorum diyorsanız eğer temizliğe özen göstermelisiniz. Çünkü stil sahibi olmanın yolu hijyenden geçmektedir.

Parfüm!

Bir erkeğin tarz olduğunu görüntüden çok kokusu da gösterir. Sahi erkekler nasıl parfüm tercih ediyorlar. Kadınları etkileyici parfümlerden mi yoksa ağır hacı yağı kokusu şeklinde parfümlerden mi kullanıyorsunuz. Ama unuttuğum bir nokta var parfümden önce roll-on kullanıyor musunuz ya da deodorant kullanıyor musunuz? Genellikle erkekler tarafından bu roll-on gibi ürünlerin kullanılmadığı bilinir. Erkeklerin tarz sahibi olmaları için rahatsız edici ter kokusunu önlemek için bu deodorant kullanımını alışkanlık haline getirmek önemli.

Saç Sakal Tıraşı!

Tarz erkek olmak için saç sakal tıraşınıza önem vermelisiniz. Çekici olmak ya da dikkat çekici olmak için bıraktığınız saç ve sakallar sizi evsiz gibi bakımsız ve kötü bir hale sokabilmektedir. Bunun yanında istenmeyen tüy ve kıllara da düzenli olarak aldırmalısınız. Burun kılları, kulak kılları ya da uzayan ense kıllarını düzenli olarak kestirmelisiniz.

El Ayak Bakımı!

Tırnakları uzun bir erkek mi… gerçekten çok itici… kılık kıyafet olarak en tarz en güzel kıyafetleri bile giyse o ellerde o toynak gibi tırnaklar olduktan sonra tek bir yanlış tüm doğruları götürmektedir. Tırnaklarınızın bakımını alışkanlık hale getirmeli nemlendirici ve törpü kullanımıyla el ayak ve tırnak bakımlarını gerçekleştirebilirsiniz.

Kendinizi Tanımalısınız!

Kendini tanımak, kendini bilmek tarz sahibi olmanın merkez noktası diyebiliriz. Şu şekilde örnek vermek gerekirse ömrünüz boyunca takım elbise giyerek ağır abı formatında bir giyim tarzınız varsa, tarz sahibi olmak için bir anda size yakışmayacak bir şekilde renkli kısa ve dar pantolonlu şekilde giyinmeyi tercih ettiğinizde bu sizi tarz sahibi yapmayacaktır. Yani hayat ve düşünce şekliniz ne ise ona göre tarz sahibi olabilirsiniz. Eğer sade giyinmeyi tercih ediyorsanız sade bir giyim tarzıyla çok tarz sahibi olabilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Parçalar!

Bir erkeğin dolabında gerçekten tarz sahibi olmak istiyorsanız bazı parçaları kesinlikle bulundurmalısınız. Örneğin; deri ceket, boğazlı kazaklar, beyaz bir tişört ve kaliteli bir blazer ceket. Aynı zamanda kesinlikle bir tane kaliteli kol saatiniz olmalı. Kol saatinin yanında güzel şık bir bileklikle taçlandırabilirsiniz.  Bunun beraberinde ucuza kaçmadan kaliteli şık bir ayakkabı bulundurmalısınız. Cüzdan, gözlük, kravat, şapka gibi aksesuarlarda çok önemli.

Gerçekten tarz sahibi bir erkek olmanın yolları kılık kıyafetten geçmiyor. Selamlaşma şekli, oturup kalkma, gülümseme gibi örneklerle de yukarıda belirttiğimiz şeylere uyduğunuz zaman kesinlikle çok tarz erkek olacaksınızdır.

Tarz Sahibi Bir Kadın Olmanın Yolları

Tarz sahibi bir kadın olmak gerçekten hiç kolay olmuyor. Kimilerine göre tarz sahibi kadın olmak çok kolay kimilerine göre de zorlayıcı bir durumdur. Aslında kadınlar aynada kendilerini gördüğünde o görüntüden memnun olmak isterler. Ve 2. Olarak da aslında bir kadın diğer kadınlar tarafından da beğenilmek, çok tarzsın, çok güzel olmuşun gibi lafları duymak içinde tarz sahibi olmak ister. Şimdi sizlere tarz sahibi bir kadın olmanın yollarını aktaracağım.

Gülümsemek!

Yanlış duymadınız. Tarz sahibi olmak istiyorsanız eğer gülümsemelisiniz. Çünkü gülümsemek biz kadınlara çok yakıştığı için çekici bir hale sokmaktadır. Sadece tarz olarak değil de etrafa saçtığınız güzel enerjiyle de tüm dikkatleri üzerinize çekebilirsiniz.

Kişisel Bakım!

Kadınlar tarafından en fazla kişisel bakıma önem gösterirler. Ama bazen hayatın yoğun koşturmasından dolayı kişisel bakımımıza aksatabilmekteyiz. Bazen bakımı tamamen bırakabiliyoruz.  Ama bu boş vermişlik durumu biz kadınlara hiç iyi gelmemektedir. Ne kadar yoğun olursak olalım illaki o kişisel bakımı aksatmayalım.

Hatta kişisel bakım makalemizden de kişisel bakımla ilgili bilgi alabilirsiniz.

İpeksi Saçlar!

Kısa saç ya da uzun saç hiç fark etmez. Ama unutmayın ki bir kadının en büyük özelliklerinden saçlarıdır.  Düzenli olarak saç bakım maskelerini kullanmanız gerekmektedir. Çünkü saçlarımıza fön, maşa, boya ve hava da bulunan kirlerden dolayı ekstra bakım kürlerinden destek almalısınız.

Maskülen Giyim Tarzı!

Maskülen bir tarz tercih ederek te tarzınızla olay yaratabilirsiniz. Eğer kendinizi erkeksi tarzlara daha yakın hissediyorsanız eğer bu tarz şeklini tercih ederek nasıl tarz giyinilir sorusunu yanıtlamış olabiliriz.

Moda!

Modayı takip etmelisiniz. Ama her moda olanı da tercih etmemelisiniz. Çünkü aslında moda insanın kendine yakışmasıdır. Yani size yakışmayan bir parçayı sırf moda diye kesinlikle giymeyin tam bir fiyasko olursunuz. Örneğin kısa ve kalın bacaklı bir kadınsanız İspanyol paça pantolonlar moda diye tercih etmemelisiniz.  Aynı şekilde uzun bacaklı insanlarında yüksek bel etek ya da pantolonları tercih etmeleri o kadar yanlış olacaktır.

Parfüm!

Erkeklerde olduğu gibi kadınlarında parfüm tercihi tarz sahibi olmanın yolları için çok önemlidir. Parfümle giyim tarzınızın uyumlu olması sizlere artı avantaj sağlayacaktır.

Ayakkabı!

Bir kadın için ayakkabı çok önemlidir. Spor ayakkabı, topuklu ayakkabı (en sevdiğim ayakkabı türü) düz taban babetler ya da sandaletler. Biz kadınlar için ayakkabı tercihi tarz sahibi olmak için çok önemlidir. Mesela yazın günlük bir elbise tercih ettiğiniz zaman altına babet tercih ederek cool bir hava oluşturabilirsiniz. Bunun yanında şapka, güneş gözlüğü, fular gibi parçaları da tercih edebilirsiniz.

Olmazsa Olmaz Parçalar!

Bir kadının dolabında olmazsa olmaz beyaz tişört, güzel bir Jean, balıkçı yaka kazaklar, kaliteli bir çanta, stiletto, spor ayakkabı, kumaş pantolonlar... Bu parçaların modası hiç geçmemekte olup her kadının dolabında olması gereken ürünlerdir.

Makyaj Yapmak!

Makyaj yapmak her kadının sevdiği bir durumdur. Ama bazen doğallığı bozarak makyajla farklı bir yüz şekline bürünmek hiç hoş olmayabiliyor. Onun için tarz ve stil sahibi kadın olabilmek için yakışan kadar makyaj yapmanız sizi çok tarz yapacaktır.

Spor Yapmak!

Kadınlar spor yaparak daha sağlıklı, daha canlı ve daha fit bir görüntüye dönüşebilirsiniz. Çünkü spor insanlara hep olumlu hissettireceği için giyeceğiniz kıyafetlerde o şekilde üzerinizde güzel ve tarz duracaktır.

Unutmayın ki tarz sahibi olmanın yolları giyim kuşamdan çok hal ve hareketlerinden de belli olur. Kendine güvenen özgüvenli bireyler olduğunuz zaman bir de üstüne kılık kıyafete dikkat ettiğiniz zamanda en tarz ve en stil tarza sahip olabileceksiniz. Sizlere nasıl tarz giyinilir, tarz olmanın yolları kadınlar ve erkekler olarak detaylı bilgilendirmesini gerçekleştirdik.Benzer Paylaşımlar

Yeni Sezon İçin Gardırop Nasıl Hazırlanır?
Moda

Yeni Sezon İçin Gardırop Nasıl Hazırlanır?

Emre Öztaş2018-12-19 14:00:003
Tarz sahibi Olmanın Yolları Nelerdir?
Moda

Tarz sahibi Olmanın Yolları Nelerdir?

Ayşe Nur ER2019-07-24 18:32:003
Moda Nedir?
Moda

Moda Nedir?

Ayşe Nur ER2019-07-30 18:09:003
2019 Uzun Gömlek Modelleri, Uzun Gömlek Elbise Trendleri
Moda

2019 Uzun Gömlek Modelleri, Uzun Gömlek Elbise Trendleri

Emre Öztaş2018-12-10 13:21:003
Daha Fazla Oku