Define Arama Yöntemleri, Define Bulma Yolları

Define Arama Yöntemleri, Define Bulma Yolları

Yazar : Emre Öztaş Tarih : 2019-01-06 05:44:003

Ülkemiz de arkeoloji ye gönül veren pek çok insan vardır. Definecilerin, arkeologların ya da hobi olarak bu işi sürdüren insanların farklı farklı define arama yöntemleri vardır. Define arama yollarını söyleyecek olursak define işaretlerini çözerek, dedektörle, çubukla, hocalarla, ağaç dallarıyla tuhafınıza gidecek ama horozla bile define arayan defineciler var. Bizler bugün bilgiokur.com olarak sizlere 6 farklı define arama yöntemi anlatıp size define rehberliği edeceğiz. Bu sayede sizlere yardımcı olup hedefinize hızlı ve verimli bir şekilde ulaşmanızı planlıyoruz.

Define İşaretlerini Çözerek Define Aramak

En verimli olan define arama yöntemi define işaretlerini çözerek define aramaktır. Sebebi ise define işaretleri defineyle ilgili birçok şifreyi sizlerle paylaşır. Bu işaretler genellikle kayaların üzerinde olur. İşaretler sayesinde neyin peşinde olduğunuzu ne gibi zorluklarla karşılaşacağınızı ne konuda nasıl bir define araştırması yapmanız gerektiğini sizlere işaretler anlatır. Define işaretleri hiçbir zaman son noktayı vermez, en azından define işaretleri anlamlarını iyi derecede bilen uzmanlar bu şekilde bilgi aktarıyorlar. İşaretler sizi direkt olarak defineye götürmese de en azından sizin oyalanmanızı önler ve size bir şekillendirme sunar. Yani size yön verir. Bazı uzunluk ölçümleri vardır, bunlardan bahsedecek olursak; dirsek, ayak, kulaç, arşın gibi bu uzunluk ölçülerini bilmeniz sizin için bir avantaj olup aradığınız defineye bir o kadar yakınlaşırsınız. Zaten bu eskileşmiş yıllanmış ölçü birimleri ile ilgili internet ortamında ya da arkeoloji kitaplarında birçok kaynak bulabilirsiniz.

Dedektör İle Define, Altın Aramak

Dedektör ile define, altın aramakta en az define işaretleriyle altın aramak kadar yaygın bir define arama yollarından birisidir. Dağlarda, ovalarda, kayalık bölgelerde elinde dedektörle dolaşan birisini görürseniz şaşırmanıza gerek yok. Çünkü hemen hemen define aramayı sevenlerin %25 lik bir kısmında define arama dedektörü bulunuyor. Dağlık bir arazide her tarafın defineciler tarafından yılan deliği gibi kazıldığını düşünürsek dedektör olmadan define bulmak neredeyse imkânsız gibi bir şey haline geliyor ve dedektör define severlerin bir hayli işlerini kolaylaştırıyor. Vlf, pulse ve radar gibi birçok define arama cihazları mevcut ne yazık ki definecilerin birçoğunun bu cihazlardan haberi yok ve bu cihazlar detektörlere göre çok daha iyi sonuçlar veriyor. Her definecinin bilmesi gereken en önemli unsur ise aradığı define ile kullandığı cihazın birbirine uyumlu olması demek istediğim yer altında boşluk arıyor ise altın dedektörü ile bir arama yapmasının hiçbir esprisi yok.

Çubuk ve Ağaç Dallarıyla Define Aramak

Çubukla define arama, boşluk arama, mezar arama işini haddinden çok fazla kişi yapmıştır ve halen yapmaktadır. Ancak şunu bilmeniz gerekiyor ki çubukla ya da ağaç dallarıyla define aramaktan herkes olumlu sonuç alamıyor olabilir. Sebebi ise iyi derecede eğitim almak gerekiyor diğer define, hazine arama yollarına göre çubuk ya da ağaç dalıyla define aramak daha zor. Uzmanlaşmak gerekir, doğru yerde, doğru eğitimi almak şart. Alanında uzmanlaşmış kişiler de bile herkes verimli sonuç alamıyor analiz yapacak olursak 10 kişiden 2 tanesi olumlu sonuç alıyor. Definecilere göre bu durumun çubukları ya da ağaç dallarını tutan kişinin kan gurubu ile alakalı olduğu söyleniyor, ancak bunun aslında kan gurubu ile çokta bir alakası yok bu tamamen insan vücudundan yayılan radyoaktif dalgalarla ilgilidir. Yani çubuk ve ağaç dalları ile define aramayı sizlere 1 satı ile özetleyecek olursak her önüne gelen defineci eline bir çubuk alıp dağa taşa çıkarsa kesinlikle olumlu sonuç alamaz. Maddi ve manevi değer kaybedersiniz, kimse sizlerin boşuna zaman geçirip ümit bağlamanızı istemez. Verimli sonuçlar almak istiyorsanız bilir kişi tarafından define çubuğu eğitimi almanız gerekmektedir.

Hocalarla Define Aramak

Hocalar ile birlikte define aramak yine define arayıcılarının yaygın olarak kullandığı define arama yöntemlerinden bir tanesidir. Tamam şimdi defineyi buldunuz panik yaptınız direk aklınıza bir hoca bulup defineyi çıkartmak gelecek definenin tılsımlı olup olmayacağını bilmediğiniz için. Birçok define var ki hocasız defineyi yerinden çıkartmanız imkansızdır. Bu doğru bir davranış kesinlikle riske atmamak lazım ancak her define arayışını önünüze bir hoca takıp yapmanızda doğru bir davranış değil. Define arama yöntemlerini sizlere açıkladım yukarıda birçok madde yazdım. Siz eğer define işareti, dedektör, radar, çubuk, ağaç dalı gibi bir sistemle define aramak yerine hoca ile define ararsanız olumlu bir sonuç alabileceğinizi zannetmiyorum. Bu hocaya gerek yok demek değil. Hocaya tabi gerek duyulacak aşamalar olacak ancak her durumda gerekmez, bir araştırma yapın hangi durumda, hangi aşamada hocalara gerek var ona göre zaten bir hoca bulursunuz. Aksi halde birçok hoca bu işten anlamaz, sizin bu işten anlayan bir hoca bulmanız gerekiyor. Çoğu hoca ise sırf defineden bir pay alabilmek için sizin yanınızda olur ve size derki “bu define ben olmadan çıkamaz çıkarsa kötü şeyler olur.” Yani ortada sıkıntılı bir durum olmasa bile defineden bir hisse alabilmek için sizlere o şekilde bilgi verebilir. Benim sizlere önerim tanıdığınız bir hoca varsa sürekli olarak onunla birlikte çalışmanız. Kendisini kâhin gibi zannedip ben olmadan olmaz diyenlere aldırış etmeyin onların birçoğu dolandırıcıdır, sahtekardır, definenin yerini direk olarak hiçbir cihaz olmadan işaret olamadan hiç kimse bilemez.

Horozla ve Hardalla Define Aramak

Horozla define aramak çok nadir görülen bir define arama yöntemlerinden bir tanesi olup, açıkçası ben şu ana kadar horozla define bulana rastlamadım, duymadım. Horozla define nasıl aranır diye soracak olursanız anlatalım. “Ebced kelimesinin ilk baştaki 4 harfini, idmarlarıylar birlikte olarak 3 parça çamur tabela üzerine yazılarak horozun boynuna asılır. Sonrasında ise horozu bırakıyorsunuz horoz gidiyor, gidiyor ve definenin bulunduğu yere geldiği zaman kımıldamadan öylece bekliyormuş ve horozun durduğu yerin altında define oluyormuş. Hardalla define nasıl aranır diyecek olursanız da hardalla define arayıp da bulanı görmedim, duymanım öncelikle bunu belirtmek isterim. Ama ben yine de sizlere anlatayım. Hardala belirli Ayetleri belirtilen sayı kadar okunacak, ardından define olduğundan şüphe duyduğunuz araziye gideceksiniz ve arazinin her tarafına hardalı ufalayıp dağıtacaksınız ve evinize döneceksiniz. Sabah tekrar hardal döktüğünüz araziye gideceksiniz. Gittiğiniz zaman eğer hardal toplu bir halde bir araya toplanmış ise hardal döktüğünüz arazide define var demektir. Ancak eğer sizin hardalı dağıttığınız gibi duruyorsa o arazide define yok demekmiş. Benim düşüncemi siz değerli define severlere söylemem gerekirse benim en anlamsız ve saçma bulduğum yöntem horoz ve hardal ile define arama yöntemidir. Zaten olumlu bir sonuç alanda şu ana kadar duyulmadı varsa da ben bilmiyorum. Bence horozla hardalla uğraşıp dağda taşta horoz kovalayıncaya kadar abdestimi alır, namazımı kılar sıcacık yatağımda istihare ye yatarım daha iyi en azından benim için mantıklı olan budur.

Define bulmak birazda nasip, kısmet işi verende, alanda Allah’tır. Birde şu şekilde deneyebilirsiniz. Direkt olarak açın avcunuzu Allaha sığının hiç kimseden değil Allah ’tan isteyin şüphesiz ki verende, alanda Allah. Sonra kafanıza göre gidin keyfine bir yer kazın çıkarsa o zaman çıkar. Yok sarı horoz, yok kara tavuk, yok efendim taze hardal bunlar bana saçma geldi biraz yaparsanız da başkasına söylemeyin adama gülerler. Ha ben neden bu şekilde söylüyorum daha önce duyulmamış görülmemiş olduğu için bu yöntemi yapıp başarı elde eden olmuşsa da saygım sonsuz, boynum kıldan incedir. Dediğim gibi bu sadece bizim düşündüklerimiz. Siz eğer kafanıza koymuş birde bu şekilde denemek isterseniz sizin kararınız bu sizler için başarılar dileriz.

İlim Yoluyla Define Arayıp, Bulmak

İlim yolu ile define aramak en az kullanılan yöntemlerden bir tanesidir. İlim yoluyla define aramak ne derseniz de hemen açıklayalım. Belirli ayetleri, duaları okuyup istihareye yatıyorsunuz. İstihare uykunuzda ise definenin olduğu yeri rüyanızda görüyorsunuz. Biraz öncede belirttiğim gibi bu en az kullanılan define arama yollarından bir tanesidir. Bu define arama yönteminde de bugüne kadar herhangi bir başarı elde edilemedi. Herkesin amali niyetine göredir. Allah’a dua ettiniz diye Allah sizlere hemen verecek değil. Önce içinizden gelerek defineyi nerede ve neyde kullanacaksınız bunları bir düşününün. Eğer Allah size vermemişse de demek ki nasibiniz yokmuş halinize şükür edip oturacaz oturduğumuz yerde. Şunu hiçbir zaman unutmayalım ki verende Allah, Alanda Allah.

Bilgiokur.com olarak bizim sizler için tavsiye ettiğimiz define, hazine ya da boşluk arama yöntemleri define işaretlerini çözerek define aramak, dedektör gibi elektronik, güvenilir cihazlar ile define aramak, birde çubuk ya da ağaç dalları ile define aramak eminim ki diğer define arama yollarına göre bu yöntemler çok daha fazla sonuca yakın hissettiriyor ve yüzlerce hatta binlerce bu yollardan define bulanlar var sizlerde biliyorsunuz. Özellikle iyi bir define ekibine sahip olmanız gerekir, elinizde sağlam güzel bir dedektör ve iyi bir hocayı da kurmuş olduğunuz ekibe dahil ederseniz azimli, sabırlı bir çalışmanın sonucunda Allah’ın izniyle başarıyı elde edersiniz. 4, 5 ve 6. Define bulma yollarını ise sizlere tavsiye etmiyoruz. Aklına yatanları da eleştirmiyoruz. Umut ve hayal dünyası belli mi olur belki de senin nasibin o yönde. Bizim tavsiyelerimiz olan 1, 2 ve 3 numaralı hazine, define aram yoluyla da bir başarı elde edemezseniz nasibiniz değilmiş. Eğer nasibiniz ise zaten yolda yürürken ayağınıza bir taş takılır yere düşersiniz taşın altında altın küpü olduğunu görürsünüz. Hayırda, Şerde Allah’tandır. Haa şunu söylemeyi unuttum define ve hazine aramadan önce mutlaka hukuki açıdan gerekli izinleri almanızı tavsiye ediyoruz.Benzer Paylaşımlar

Horasan Harcı Nedir, Nasıl Yapılır,  Nasıl Çözülür?
Arkeoloji

Horasan Harcı Nedir, Nasıl Yapılır, Nasıl Çözülür?

Emre Öztaş2019-01-06 00:55:003
Ermeni Evlerinde Define Yerleri ve Aranacak Yerler
Arkeoloji

Ermeni Evlerinde Define Yerleri ve Aranacak Yerler

Emre Öztaş2019-01-07 18:05:003
Ermeni Defineleri, Gömüleri Nerelerde Olur?
Arkeoloji

Ermeni Defineleri, Gömüleri Nerelerde Olur?

Emre Öztaş2019-01-06 07:50:003
Define Tuzak Çeşitleri, Hazine, Gömü Tuzakları Nelerdir?
Arkeoloji

Define Tuzak Çeşitleri, Hazine, Gömü Tuzakları Nelerdir?

Emre Öztaş2019-01-06 15:59:003
Define Arama Yöntemleri, Define Bulma Yolları
Arkeoloji

Define Arama Yöntemleri, Define Bulma Yolları

Emre Öztaş2019-01-06 05:44:003
Daha Fazla Oku