Diyet Yaparken Hangi Kuruyemişleri Yemeliyiz?

Diyet Yaparken Hangi Kuruyemişleri Yemeliyiz?

Yazar : Emre Öztaş Tarih : 2018-12-08 17:23:003

Diyet kuruyemişleri nelerdir? kuruyemiş yemek kilo verdirir mi? kuruyemiş ile zayıflama ve diyet yaparken hangi kuruyemişleri yemeliyiz gibi konulara değineceğiz. Günlük hayatta mesai saatleri içerisinde sahada çalışanlar ve masa başı çalışanlar olmak üzere 2 çeşit çalışma tipi vardır. Masa başı çalışanlar genellikle çalışma anında bir şeyler yemek ister. Eğer sizde hem diyet yapmak istiyor hem de bir şeyler yemek istiyorsanız gelin şimdi diyet yaparken hangi kuruyemişleri tüketmeliyiz bir göz atalım.

Diyetisyenlerin araştırmalarına göre bazı kuruyemişler diyet yapmaya ve kilo vermeye yardımcı oluyor. Nasıl yardımcı olduğunu anlatacak olursak, beslenme uzmanlarının onayladığı bazı kuruyemişler tüketildiği zaman insan vücudunu dinç ve bir o kadar da tok tutuyor, açlığınızı bastırıyor. Kuruyemişlerin bazılarında yağ, şeker gibi gıdaların fazla olmasına nazaran bazı kuruyemiş türlerinde ise daha azdır. Şimdi gelelim diyet yaparken hangi kuruyemişleri tüketmeliyiz?

Diyette Tüketilecek Kuruyemişler

Kuru Kayısı:

Kuru kayısı herkesin bildiği gibi çok faydalı olan besinler arasında yer almaktadır. 1 çay bardağı kuruyemiş 5 gr. Lif içeriyor. İçerisindeki lifler sayesinde bağırsakların son derecede hızlı çalışmasını sağlayan kuru kayısı diyet yapanlar için vazgeçilmez kuruyemişler arasına adını yazdırmayı başarmıştır. Her gün düzenli olarak kuru kayısı tüketen bir kişi belli bir süre sonra ne kadar etki olduğunu keşfedecektir.

Badem:

Badem içerisindeki E vitamini açışından son derecede zengin bir kuruyemiştir. Düzenli olarak badem tüketildiği zaman bağışıklık sistemini güçlendirir. Diyet yapanlar arasında badem genellikle spor yapan kişiler tarafından tüketilmektedir.

Kuru Elma:

Kuru elmanın da faydaları saymakla bitmez. Diyet yapan kişiler 1 çay bardağı kuru elmayı yani ortalama olarak 85 gr. Kuru elma tükettikleri zaman 210 kalori ve 8 gram lif barındırıyor. 7 gr. Lif ise vücudun günlük tüketilmesi gereken lif miktarının %35 lik bir kısmını karşılamış oluyor.

Ceviz:

50 gr. cevizin içerisinde 7 gr. protein ve 4 gram lif bulunur. Buda demek oluyor ki diyet yapan kişiler için ideal bir atıştırmalık kuruyemiş çeşitlidir.Benzer Paylaşımlar

Diyet Yaparken Hangi Kuruyemişleri Yemeliyiz?
Diyet

Diyet Yaparken Hangi Kuruyemişleri Yemeliyiz?

Emre Öztaş2018-12-08 17:23:003
Daha Az Yemenin 10 Basit Yolu Nedir?
Diyet

Daha Az Yemenin 10 Basit Yolu Nedir?

Emre Öztaş2018-12-21 13:42:003
1 Ayda 6 Kilo Verdiren Muhteşem Diyet
Diyet

1 Ayda 6 Kilo Verdiren Muhteşem Diyet

Ayşe Nur ER2019-02-13 22:48:003
Daha Fazla Oku