Daha Az Yemenin 10 Basit Yolu Nedir?

Daha Az Yemenin 10 Basit Yolu Nedir?

Yazar : Emre Öztaş Tarih : 2018-12-21 13:42:003

Açlığı bastırmanın ve az yemenin yolları, daha az yemenin yolları, Nebevi beslenme yöntemi, Az yemenin etkili yolları, yemeği az yeme yöntemleri…

Kilo vermek için kararlı mısın? Harika bir diyet yapın : daha az yiyin! Ve nasıl yapılır - tavsiyemizi okuyun!

Az yemeye kendinizi zorlamak? Bunun için birkaç açıklama var. Birincisi, mide aynı kastır, yani eğer düzenli olarak büyük porsiyonlar yersek, uzar ve daha küçük porsiyonlara “alışmak” için zaman alır.

İkincisi, beynimizde bulunan doygunluk merkezi, bir gecikme ile mideden tokluk sinyali alır: Henüz tam olduğunu anlamadınız, böylece çiğnemeye devam ediyorsunuz.

Ve üçüncü olarak, bizi aşırı yapan psikolojik faktörler vardır: stres, melankoli, kızgınlık, yorgunluk - tüm bu duygular aşırı yemeğe neden olur.

Daha az yemek için kendini nasıl eğitirsin

1. Bir yemek günlüğü bulundurun.

İçinde, gün boyunca yediğiniz porsiyonların zamanını ve miktarını not edin. Akşam, ne yazıldığını analiz ettikten sonra, fark edilmeden kaç tane kalori aldığına şaşıracaksınız. Tembel olmamanız ve en az bir aylık bir günlük tutmanız durumunda, gıdaların emilim sürecini kontrol altına alabilirsiniz.

2. Daha küçük tabak kullanın.

Büyük bir plaka üzerinde, hacminin normal bir kısmı bile küçük görünüyor. Ve eğer küçük bir tabaktan yerseniz, normalden bile daha fazla yediğinizi hissedeceksiniz. Ayrıca yemeklerin rengine de dikkat edin, aynı zamanda iştahı da etkiler.

3. Dikkat dağıtıcıları ortadan kaldırın.

Yemek yerken TV'yi kapatın, bilgisayarınızı taşıyın ve kitaplarınızı atın. Sadece yiyeceklere odaklan. Dikkat dağıtıcılar aşırı yemeğe neden olur.

4. Doğru porsiyon boyutunu belirleyin.

Doğru porsiyon büyüklüğü, avuç içlerinize, katlanmış kepçe içine sığacak miktardır. Daha fazlası başka bir şey.

5. acele etmeyin.

Yavaş yiyin, her bir parçayı iyice çiğneyin. Bu yöntem, daha az miktarda yiyecek almanızı sağlayacaktır. Yemek için 30 dakikanızı alırsanız, daha az olmaz.

6. Duraklat.

Her parçadan sonra, bıçak ve çatalı masaya yerleştirin. Bu size çok mu geliyor? Ve sen dene - ve hemen etkisini gör!

8. Takviyeler - hayır!

Ek almak için acele etmeyin. Yaklaşık on dakika bekleyin. Büyük olasılıkla, on dakika içinde, eklemenin gereksiz olacağını anlayacaksınız.

9. Gösterişi çıkarın.

Yemekler arasındaki yemek masasında kurabiye veya meyve içeren baştan çıkarıcı vazo olmamalıdır. Çünkü onları gördükten sonra, yetkisiz bir atıştırma yapmak için cazip oluyorsunuz.

10. Paylaşın.

Bir restoranda akşam yemeği yedin mi? Her bölümü iki parçaya bölün ve arkadaşınızla paylaşın. Veya mümkünse, yarım bir parça sipariş edin.Benzer Paylaşımlar

Diyet Yaparken Hangi Kuruyemişleri Yemeliyiz?
Diyet

Diyet Yaparken Hangi Kuruyemişleri Yemeliyiz?

Emre Öztaş2018-12-08 17:23:003
Daha Az Yemenin 10 Basit Yolu Nedir?
Diyet

Daha Az Yemenin 10 Basit Yolu Nedir?

Emre Öztaş2018-12-21 13:42:003
1 Ayda 6 Kilo Verdiren Muhteşem Diyet
Diyet

1 Ayda 6 Kilo Verdiren Muhteşem Diyet

Ayşe Nur ER2019-02-13 22:48:003
Daha Fazla Oku