Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Yazar : Ayşe Nur ER Tarih : 2019-01-16 22:40:003

Evimizin en göz alıcı noktası şüphesiz ki banyo’ dur. Banyonun temiz olması, parlaması ve tabi ki en güzeli en modern olması makbuldür. Durum böyle olunca insanlar özelikle kadınlar evin her köşesine özellikle banyolarını modernleştirmek için birçok fikir aramaktadır.  O halde Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir? Bu sorulara cevap bulalım.

Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Mavinin Mükemmel Etkisi!

Mavi renginin özelliği olarak sakinleştirici ve rahatlatıcı bir özelliğe sahiptir. Bu özellik sayesinde banyonuzu mavi yoğunlukta dizayn edebilirsiniz. Nasıl mı?

Genellikle mavinin yanına beyaz rengi de kullanılmaktadır. Mavi ve beyaz renklerin bulunduğu banyolarda gün içindeki yoğun temponun sıkıntı ve stresin fazla hissedildiği günlerde bu renklerde ki banyoya girmek sizlere rahatlatıcı ve stresten arındırma gibi terapi ortamı sağlar size. Banyonuz için en doğru renkler şüphesiz mavi ve beyaz rengidir.  Ama bu renklerinde doğru yerlerde kullanılması lazım ki banyo havası bozulmasın.  Banyonuzun daha canlı ve çarpıcı olması için mavinin birkaç tane tonunu tercih etmelisiniz.  Aydınlık ve ferah olmasını talep ettiğiniz noktalarda beyaz rengini derinlik ve keskin bir hat elde etmek istediğiniz noktalarda da mavinin tonlarını kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda mavi ya da mavinin bir tonunu tercih edebilirsiniz.  Küçük bir banyoya sahipseniz ise banyonuzu daha geniş göstermek içinde mavi ve beyaz renklerini tercih etmelisiniz. Ve aynı zamanda küçük banyolar içinde mavinin yanında büyük aynalar kullanarak ta daha geniş alanlar elde edebilirsiniz.  Eğer ki lüx bir banyo elde etmek istiyorsanız gümüş kenarlıklı ya da beyaz parlak kenarlı aynalar kullanmalısınız. Aynı zamanda daha derin bir atmosfer sağlamak isterseniz eğer duvarlarınızı kesinlikle koyu maviyle boyamanız gerekir.

Banyo İçin Dolap Tercihleri!

Banyo için dolap tercihleri nasıl mı olmalı? Öncelikle görselliğinin iyi oldu kadar kullanışlı olması da önemlidir.  Banyonuzu dekore ederken ilk olarak banyo dolaplarından başlamalısınız. Çünkü en can alıcı ve en önemli dekorasyon ürünüdür. Banyo dolapları sayesinde kişisel eşyalarını, beyaz eşyalarınız gibi birçok ürünü de dolaplar sayesinde gizleyebilir aynı zamanda sabunlar şampuanlar havlularınızı ve pek çok ürünü banyo dolaplarında depolayabilirsiniz.

Banyo dolaplarını seçerken birkaç püf noktayı da uygulamalısınız. Öncelikle dolaplarınızın kullanışlı ve sağlam olması gerekir. Çünkü banyo nemli bir ortam olduğu için dolaplarınızın bu neme dayanabilecek sağlamlıkta olması gerekmektedir. Dolaplarınızı seçerken dolap içinde aydınlatma sistemlerinin olması sizlere hem görüntü açısından hem de kullanış açısından kolaylık sağlayacaktır. Banyo dolapları içerisinde aynalar tercih edebilirsiniz. Orda ki aynalar size makyaj yaparken ya da tıraş olurken size kolaylık sağlayacaktır. Banyo dolaplarını tercih ederken ilk önceliğiniz kullanımınıza uygun ve rahat olmasına önem göstermelisiniz.

Rengarenk Banyo Perdeleri!

Sadelikten hoşlanmayan ve banyomda bile renk istiyorum diyorsanız bu konu tam size göre. Rengarenk banyo perdeleri tam size göre.  Renk çeşitlerinin hâkim olduğu perdeleri banyonuzda tercih ederek çok daha canlı ve dikkat çekici olmasını sağlayabilirsiniz. Perde ile beraber çeşitli aksesuarlarla banyonuzu mükemmel hale getirebilirsiniz. Banyonuzu kullanan misafirleriniz dahi bu rengarenk olan banyonuza bayılması büyük olası.

Mükemmel banyolarınızın olacağı ve Renkli günlerinizin olması dileğiyle.…Benzer Paylaşımlar

Uygun Aydınlatma Nasıl Yapılır, Nasıl Olmalıdır?
Dekorasyon Fikirleri

Uygun Aydınlatma Nasıl Yapılır, Nasıl Olmalıdır?

Ayşe Nur ER2018-11-26 23:38:003
2019 Ev Ofis Dekor, Home Ofis Dekorasyon Fikirleri, İç Tasarım Aksesuarları
Dekorasyon Fikirleri

2019 Ev Ofis Dekor, Home Ofis Dekorasyon Fikirleri, İç Tasarım Aksesuarları

Emre Öztaş2018-12-11 22:59:003
1 Günde Kontrplak Kanepe Yapımı, Kanepe Dekorasyon Fikirleri
Dekorasyon Fikirleri

1 Günde Kontrplak Kanepe Yapımı, Kanepe Dekorasyon Fikirleri

Emre Öztaş2018-12-21 14:14:003
 Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?
Dekorasyon Fikirleri

Banyo İçin Dekorasyon Fikirleri Nelerdir?

Ayşe Nur ER2019-01-16 22:40:003
Daha Fazla Oku