Para Biriktirme Yolları 2019

Para Biriktirme Yolları 2019

Yazar : Ayşe Nur ER Tarih : 2019-02-19 21:46:003

Küçük büyük herkes bir şekilde para biriktirme yollarını arar. Bu süreç kimileri için çok basit kimileri içinde çok zor geçer. Para biriktirmek için bazı noktalar da fedakârlık yapmak gerekir. Mesela kimileri birikim yapmak için günlük harcamalarını kısar kimisi de çıkacağı bir haftalık tatilden vazgeçer. Çünkü günümüz şartlarında az kazanıp çok harcama yaparak hayal edilen hiçbir şeye kavuşulmaz. Onun için hayal ettiğimiz bazı noktalara kavuşmak için para biriktirme yöntemleri ile bir adım daha hayallerinize yaklaşabilirsiniz.

Para Biriktirme Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle para biriktirmek için aylık giderlerinizi not alın.  Eğer harcamalar konusunda disiplinli biri değilseniz eğer para biriktirme konusunda atacağınız sağlam bir adım olacaktır.  Çok basit gördüğünüz ufak tefek harcamalar bile sizin para biriktirmenize engel olabilir. Genellikle küçük yaşta başlayan para biriktirme isteği aslında hayallerimize olan bağlılığımıza olan durumu göstermektedir. Erken yaşta alınan bir hediye aslında para biriktirmeye teşvik eder insanı kumbara. Kumbara her insana gelmiş bir hediyedir. Aslında o kumbara hediyeyle hayallerimize olan inancımızın kaybolmaması adına bile birçok anlam yüklenebilir. Eğer bir kumbaranız varsa kumbarada para biriktirmenin yolları ile birikim yapmaya başlayabilirsiniz. Mesela gün sonunda cebinizde, cüzdanında kalan bozuk paraları kumbaraya atarak birikim yapabilirsiniz. Kumbaraya para atma işlemini her gün az çok yaptığınızda bile emin olun çok güzel para biriktirdiğinizi göreceksiniz.  Aslında para biriktirme konusunda en çok öğrenciler merak etmekte. Para biriktirme yolları öğrenci ile birlikte öğrencilerin kesinlikle kredi kartı kullanmaması ve aynı zamanda taksitli alışverişlerden uzak durması gerekir. Aslında bu uzak durulması gereken durumlarda para biriktirmek için her insanın yapması ve uygulaması gereken bir yöntemdir. Az gelirli birçok insan da para biriktirmek ve hayallerine kavuşmak için birçok yola başvurmak istiyor. Örneğin şans oyunlarına yöneliyor. Ama tabi ki şans oyunları hem hayal kırıklığına sebep hem de İslam dininde de günah olan bir durum olduğu için bu kez de para biriktirmek için helal para biriktirme yolları aranmaktadır. Bunu yapmak için yani para biriktirmek için aslında kendinize bir hedef, hayal kurun. Mesela para biriktirdiğinizde alacağınız bir ev, bir araba ya da çıkacağınız tatili düşünerek para biriktirmek için kendinizi teşvik edebilirsiniz.

Alışveriş yapacağınızda markete kesinlikle listeniz olmadan gitmeyin. Çünkü para biriktirmek için bazı giderlerinizden kısarak birikim yapabilirsiniz.  Her insan nasıl para biriktirilir tasarruf edilir konusunda kendince çözümler aramaktadır. Mesela evinizde boşa yanan ışıkları söndürerek ve tasarruflu ampuller kullanarak da aylık giderlerinizi azaltabilirsiniz.  Kullanmadığınız elektrikli cihazların televizyon, ketıl gibi ürünlerin fişini çekerek de tasarruf edebilirsiniz. Hatta günümüzde para biriktirmek bir hayli zor olduğu için çeşitli uygulamalar la para biriktirme programı ile kendinizi frenleyeceğiniz, tasarruf edeceğiniz size uyarılar veren destekleyici bir programdan da destek alabilirsiniz.  Sadece aylık geliri olanlar değil ev hanımı olan kadınlar bile evde para biriktirme yöntemleri ile haftalık alınacak Pazar alışverişinde en uygun fiyata alınacak sebze ve meyve ile ya da 2 kilo alınacak meyve yerine 1 kilo alınarak para biriktirmek için tasarruf edilebilir.

Eğer ki sizler de kolay para tasarrufu sağlamak isterseniz aktardığımız öneriler doğrultusunda kendinizi planladığınız zaman emin olun para biriktirmeye başlayarak hayallerinize adım adım kavuşabileceksiniz.Benzer Paylaşımlar

Sinema salonlarında neden patlamış mısır satılır?
Ekonomi

Sinema salonlarında neden patlamış mısır satılır?

Emre Öztaş2018-12-26 16:52:003
Para Biriktirme Yolları 2019
Ekonomi

Para Biriktirme Yolları 2019

Ayşe Nur ER2019-02-19 21:46:003
Araba Almanın Kolay Yolu 2019
Ekonomi

Araba Almanın Kolay Yolu 2019

Ayşe Nur ER2019-02-26 23:36:003
2019 Asgari Ücret Belli Oldu
Ekonomi

2019 Asgari Ücret Belli Oldu

Ayşe Nur ER2018-12-30 00:14:003
Daha Fazla Oku